Zabawki interaktywne zostały stworzone z myślą o rozwoju dziecka.  Najlepsza nauka odbywa się poprzez zabawę!

Zabawki edukacyjne najczęściej cechują dźwięk, ruch i żywe kolory. Tak więc są ciekawe, dzięki czemu dziecko świetnie się bawi, ale także może uczyć się literek, cyferek, kolorów, czy kształtów. Często takie produkty zachęcają dziecko do nauki i wypowiadania pierwszych słówek!  Mało kto zdaje sobie sprawę, że z ich pomocą są w stanie przyswoić nawet procesy przyczynowo – skutkowe! Odbywa się to choćby poprzez dostrzeganie, że po naciśnięciu danego guzika, zaczyna grać odpowiednia melodyjka.

Tego typu produkty mają również często wpływ na rozwój motoryczny malucha, choćby chodzik, który pomaga utrzymać równowagę. Oddziaływanie na różne zmysły dziecka wpływa na jego zwiększoną aktywność i chęć poznawania świata. To z kolei niesie ze sobą szybszą naukę raczkowania, czy chodzenia.

Nie można zapomnieć również o naszym uczestnictwie podczas zabaw. Biorąc w nich czynny udział, czy też umożliwiając zabawę z innym dzieckiem, mamy wpływ na rozwój emocjonalny i społeczny naszego malucha.

Podczas wyboru interaktywnej zabawki, najważniejszym kryterium jakie powinniśmy wziąć pod uwagę jest dostosowanie zabawki do wieku dziecka. Jeśli zaproponujemy niemowlakowi zabawkę, która jest przeznaczona dla dużo starszych dzieci to nie będzie umiało z niego korzystać, a co się z tym wiąże – zabawka nie będzie edukować.  Tak więc zwracajmy uwagę na grupę wiekową dla której jest przeznaczona dana zabawka!

ZABAWKI INTERAKTYWNE

 

JEŹDZIKI


MASKOTKI INTERAKTYWNE