Szykujesz się na wycieczkę? Zadbaj o bezpeczeńswto swojego maluszka! Podczas przewożenia małego dziecka w samochodzie pownnniśmy w razie wypadku, ograniczyć ryzyko obrażeń. Wybierz odpowiedni fotelik samochodowy.

Należy pamiętać o tym, iż niemowlę nie ma jeszcze odpowiednio wykształconych mięśni karku i plecków.

Zadaniem fotelika jest odpowiednie ułożenie ciała, aby w razie silnego hamowania zamortyzować kregosłup. Jest to jedna z najważniejszych zasad bezpiecznej jazdy.

Warto zwrócić uwagę także na "wiek" fotelika - lepiej, aby był on nowy, ponieważ używany może już nie spełniać swojego zadania w 100% i posiadać wady, które wpłyną na bezpieczeństwo Twojego dziecka.

Przed wyborem zmierz swoje auto - każde ma indywidulane wymiary, a tym sposobem ułatwisz sobie wybór -odrzucisz te za duże. Dla najmłodszych (do 83 cm) najbezpieczniesza pozycja to półleżąca, a za najbardziej korzystne miejsce przyjmuje się to na środku tylnej kanapy. Jeśli jednak zamierzasz wozić dziecko na przednim fotelu, pamiętaj, że należy wozić je tyłem do kierunku jazdy i wyłączyć wówczas poduszkę powietrzną. Takie ułożenie jest zalecane nawet do 4. roku życia!

Foteliki samochodowe dla dzieci na terenie Poslki muszą być sprzedawane z normą ECE R44/04 oraz I-size.

Dobierając fotelik, weź pod uwagę wzrost i wagę swojego dziecka. Jeśli wybierasz ten w większym przedziale, np 0-36 kg, zwróć uwagę, czy posiada on dodatkowe wkładki dla mniejszych dzieci.

Dziecięce foteliki posiadają dodatkowe pasy bezpieczeństwa. Pamiętaj, że te 5-punktowe będą bezpieczniejsze od 3-punktowych. 

Zobacz jakie foteliki polecamy w zakładce Wózki - Foteliki!